Pobierowo to nadmorska miejscowość wypoczynkowa w gminie Rewal, województwo Zachodniopomorskie.


Pobierowo Cała miejscowość otoczona jest lasem, gdzie mieszanka drzew iglastych i liściastych zapewnia niepowtarzalny mikroklimat. Atutem jest szeroka piaszczysta plaża, która jest laureatem Błękitnej Flagi - tytułu przyznawanemu najczystszym plażom w Europie. Miłośników aktywnego wypoczynku przyciąga również plażowe miasteczko Akademia Słońca, gdzie organizowane są różnego typu zabawy, zawody, a także aerobik.


centrum Pobierowa Główną ulicą Pobierowa jest ul. Grunwaldzka o długości 4 km, biegnąca równolegle do linii wybrzeża oraz łącząca wschodni i zachodni kraniec miejscowości. Koncentruje się tutaj życie towarzyskie Pobierowa – mnóstwo tu kawiarni, barów, restauracji, ogródków piwnych, dyskotek. Ulica ta jest również pełna sklepików i kramów z uroczymi pamiątkami.

W Pobierowie oraz pobliskich miejscowościach w sezonie letnim odbywa się wiele interesujących wydarzeń: festyny rodzinne, turnieje sportowe i koncerty znanych zespołów.


ruiny w TrzęsaczuDla osób lubiących czynny wypoczynek szczególnie polecamy wycieczki rowerowe po trasach wyznaczonych wzdłuż gminy Rewal. Szlaki wiodą do wielu atrakcji które z pewnością warto zobaczyć, np. latarnię morską w Niechorzu, ruiny kościoła w Trzęsaczu oraz multimedialne muzeum 15 południka.Dla zmotoryzowanych turystów polecamy dalsze wycieczki krajoznawcze np. na wyspę Wolin, gdzie można zobaczyć Rezerwat Żubrów, a także słynny kurort Międzyzdroje. W odległości 15 km od Pobierowa warto zwiedzić Kamień Pomorski gdzie znajduje się XII wieczna Katedra św. Jana Chrzciciela.Zapraszamy na Pomorze Zachodnie!